Petr Tichý

Petr Tichý, narozený v Jablonci nad Nisou, je nejmladším synem flétnisty a bubeníka Václava Tichého (kapela R.A.Dvorského).

 

Během studia na Konzervatoři Jaroslava Ježka se propojil s pražskou jazzovou scénou, kde působí dodnes. Později neodolal příležitosti studovat u Jaromíra Honzáka, svého dlouholetého kontrabasového vzoru, a vrátil se na KJJ na nově otevřenou Vyšší odbornou školu jazzu; následně absolvoval také na jazzovém  oddělení  pražské HAMU.

 

Petr se kromě jazzu (např. Marek Novotný Quintet, Paul Novotny Trio) věnuje i elektronickým  projektům – hostoval na albu Bingriwingri bratří Orffů,  podílel se na albech i koncertním provedení projektů Floex, je dlouholetým členem skupiny Alvik a spolupracoval se slovenskými Veneer. Doprovázel a doprovází řadku zpěvaček, mj Tonyu Graves, Feng Jun Song, Milli Janatkovou, Sylvii Krobovou a další.  Spolupracoval také s Idou Kelarovou, Vladimírem Václavkem a dalšími hudebníky.

 

Řadu let je členem skupiny Bran, hrající bretonskou hudbu, působí také v žánrově pestrém triu NTS s Michalem Nejtkem a Štepánem Smetáčkem, doprovází slovenského hudebníka Pavla Hammela.  Věnuje se i vážné hudbě – spolupracoval s Orchestrem Berg i s Českou filharmonií.

Spolu se zpěvačkou Ridinou Ahmedovou tvoří duo HLASkontraBAS, které listopadu 2016 vydalo první autorské album.

 

Je spoluautorem a interpretem hudby k velikému exteriérovému divadelnímu projektu La ňina – Obří loutky v Plzni v roce 2015,  interpretoval hudbu k několika filmům, např Ztraceni v Mnichově (režie Petr Zelenka).

 

Vystupuje i sólově a také se věnuje pedagogické činnosti.

 

Další info na www.tichykontrabas.cz